Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Páska přes oko

Eliška 02.11.2019
Dobrý den,
potřebovala bych od vás radu/ pomoc/ zamyšlení nad tématem oční pásky.

Můj manžel v 8 letech po úraze oslepl na jedno oko. Dlouhá léta nosil oční protézu, ale způsobovala mu záněty a bylo vidět, že pokud ji má od rána, je již odpoledně nervozní z toho, jak ho tlačila a byl velmi podrážděný.
Na oku je ale vidět, že je poškozené a tak bez protézy nechtěl vycházet mezi lidi. Takže začarovaný kruh. Možná to znáte...
Začala jsem shánět pásku přes oko a zjistila jsem, že na českém trhu (možná i zahraničním) nic takového neexistuje, kromě těch z lékarny a pirátských :-)
Podařilo se mi sehnat koženou oční pásku se skvělým tvarem z e-bay a nedávno jsem ji nechala "zkopírovat" v jedné zakázkové dílně.
Kožená páska je ale v létě nepraktická a tak jsem se rozhodla, že budu psát Bakalářskou práci (obor Textilní marketing)na téma Ergonomické oční pásky a pokusím se vyrobit i příjemně nositelnou pásku z textilu.
A nyní moje otázky :-)
Je tu ještě někdo, komu by páska přes oko pomohla?
Máte s oční páskou zkušenosti?
Byli byste ochotni ji se mnou testovat?

Za jakékoli reakce budu velmi ráda!
Krásný den.
Eliška, milující manželka jednookého muže :-)

Re: Páska přes oko

JednooOčka 12.11.2019
Eliško, super téma. Pokud by ti to nevadilo, zveřejním tvůj příspěvek na hlavní stránce. Tak to aspoň nezapadne. Jen prosím dodej kontakt (ideálně e-mail), přihodím ho k tomu :-)

Re: Re: Páska přes oko

Eliška 12.04.2020
Děkuji moc. Doplňuji kontakt mk.eliskahabrova@gmail.com.

Suchá protézka

Jan 13.05.2018
Zdravím.Chtěl bych se Vás zeptat jaké používáte kapky ke zvlhčování skleněné oční protézky.Používal jsem Lacrysin který už není k dostání.Můžete mi nějaké doporučit?
Děkuji moc.

Re: Suchá protézka

Jihočeška 13.05.2018
Já jsem už také zkoušela vše možné, i když žádné "zelené blééé" se mi nikdy nedělalo, ale stačí jen když na protézce zaschne miniaturní nečistota a hned mám pocit jako když mám něco v oku. Střídám 2 akrylky - 1 na noc (tu starší) a novou na den. Nechala jsem si je obě udělat u pana Szarvase, tu druhou o trochu větší a zpočátku jsem ji vůbec nemohla nosit, protože mě tlačila a víčko neklouzalo. Poradil mi, že jí mám skladovat v roztoku na kontaktní čočky a ne nasucho. Od té doby super, oční důlek vyplachuju borovou vodou, protézku umyju tekutým mýdlem ráno a večer vyměním oko a uložím do roztoku na kont.čočky, koupíte v lékárně za cca 150 Kč, měním 2x týdně, vydrží dlouho. Vyzkoušejte.

Vyndávání protezky

Tom 12.09.2017
Dobrý den všem,
rád bych se Vas zeptal jakou máte zkoušenost s frekvencí vyndávání protezky?
v nemocnici jste dostali informaci, že nový trend je vyndávat 1xmesicně.
Paní co nám vyrábí protezky, tvrdí, že to je hrozně málo a doporučuje min 1x týdně.

Děkuji za rady

Tom

Re: Vyndávání protezky

Jirka68 14.09.2017
Tome, nové trendy u protézek....to je asi nějaká ptákovina. Někdo si jí vyjme denně, třeba na noc, já tak 2x týdně jen opláchnu pod tekoucí vodou.
Zajímalo by mne, která paní Ti dělala protézku, případně jak dlouho jsi byl objednán ke zhotovení nové.
ahojky Jirka

Re: Vyndávání protezky

LENKA 18.09.2017
Já vyndavám každý den na noc opláchnu dam do hrnečku s vodou a důlek vyčistit borovou vodou a ráno zase nasadim.Bylo my to tak řečeno protézakem.A zatím bez problému mám ji rok

Re: Re: Vyndávání protezky

Jirka68 18.09.2017
Leni, Ty jí moc rozmazluješ... :-)

Re: Re: Re: Vyndávání protezky

LENKA 19.09.2017
Jiřiku já ji ,ale musím vyndat protože pokaždý mám pod tím zelený fuj jak my to slzí od větru atdd. Třeba to vy nemate já to tam mám pořad každý večer mám plný důlek pak my to teče všude když to nevyčistim.A jinak kdyby někdy něco mě už na operační sál ani heverem :)

Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Jirka68 19.09.2017
Lenko, já měl to zelený bléééé asi 2 roky. Pak se to zklidnilo a protézku mám nasazenou ve dne i v noci. Jen jí občas opláchnu.

Re: Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

LENKA 19.09.2017
Tak je supr mě to strašně vadí když my to pak vytéka a mam toho plný oči nevypada to pěkně.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Jirka68 20.09.2017
vydržať :-) :-) :-)

Re: Vyndávání protezky

Pavel ze Zlína 25.09.2017
Ahoj Jirko,protézu nosím padesát roků a každodenně ji na noc vyjímám,a to Ti doporučí každý profesionální lékař,u nás ve Zlíně je to dr,Stodůlka,známý oční chirurg i v zahraničí.A co se týče té paní co Ti vyrábí protézu,tak musí být naprostý amatér......je to naprostý nesmysl,oční důlek potřebuje každodenní očistu! Pavel.

Re: Re: Vyndávání protezky

LENKA 25.09.2017
Jééé takže dělám dobře.Já zkoušel sní spat,ale nejde my to mám pak oko celý zalepení prostě podstivě čistim a myju

Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Paffis 25.02.2018
Ahoj,
podobný problémy jsem měl a pomohlo mi přejít na sklenění protézy. Ty akrilátoví jsou porézní a né každýmu vyhovujou. Já jsem dostal na ten akrilát alergii po cca 10 letech co jsem ho nosil a musel jsem přejít na skleňení.

Re: Re: Vyndávání protezky

Jirka68 26.09.2017
ahoj Pavle, fakt nekecám, prostě jí jen 2x týdně opláchnu. Protézku mám 25 roků a problém jedině, když jsem lempl a nejsem schopný zajít pro poukaz. Pak už trochu škrábe. Skleněné mi dělá pan Adamovský, akrylku paní Klíčníková. Nyní chci vyzkoušet výrobu u paní Hykmanové.
čauky Jirka

Opotrebovaná spojovka neudrží protézu?

Zuzi 02.09.2017
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mal niekto skúsenosť s tým, že mu protéza nechcela držať následkom opotrebovanej spojovky. Riešili ste to nejakou plastikou? Ďakujem za odpoveď

Bouličky v důlku po nošení protézy

JednoOčka 16.08.2017
Tak i já mám na vás dotaz. Asi hlavně na dlouhodobé nositele. Stalo se někdy někomu, že by se vám udělala vlivem nošení oční protézy v důlku boule? Od května mám novou protézku a já blbec si důlek včas nezkontrolovala. Začaly se mi dělat hleny, tak jsem začala kapat kapky, poté mě důlek trošku pálil a škrábal, přičítala jsem to, jako mnohokrát před tím, té infekci. Jinak protézu normálně nevytahuju (krom čištění) a teď jsem se zděsila, že na vnitřní straně víček mám jeden velký shluk malých bouliček. A to samé o kus dál hlouběji do víčka. Má s tím někdo zkušenost???? Bojím se, aby to nebyl nějaký nádorek, uklidňuju se tím, že by to mohl být jen nějaký zduřelý vystouplý otlak od nošení protézy, která třeba tak úplně neseděla. Díky všem za vaše zkušenosti…

Re: Bouličky v důlku po nošení protézy

Jirka68 17.08.2017
ahojky JednoOčko,
protézku mám 23 roků a díky Bohu žádný problém nemám. Jsem na sebe docela flink, protézku mám už dost starou, jsem línej dojít k očaři pro poukaz a nechat udělat novou.
Přeji Ti zdárné vyřešení Tvého problému.
pa Jirka
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Život bez oka
!!!! NEJSEM VÝROBCEM PROTÉZ !!!!


+420 733 19 77 44 JednoOcka79@seznam.cz