Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

otok pod okem

Datum: 11.01.2016 | Vložil: Ilona

Chtěla bych poprosit o radu. Maminka má od října (operace) problém s vytvářením otoku pod okem. Protézku měla od října půjčenou z nemocnice, cca. v prosinci ji byla zhotovena akrylátová. Při obou těchto protézkách měla stejný problém - pod okem na tváři se jí tvoří otok - naplněný tekutinou. Byla s tím již 3x u lékaře, pokaždé dostane antibiotika a pilule na odvádění vody se stav trošku zlepší. Po vysazení se opět otok vrátí, oteklé místo se objeví i během dne, bez závislosti na teplotě okolí. Nesetkal se s tím někdo z Vás. Co může být příčinou? Pokud ano, jaké jsou možnosti léčby? děkuji moc za odpověď Paulátová

pomooooc

Datum: 03.12.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj všichni, už jsem to tu kdysi psala, ale problém stále není vyřešen :(
Jezdím taky do Jablonce, už od narození ( 27 let ). Ale poslední rok prožívám doslova muka - mám nekončící záněty, hleny, oko tisíckrát do dne slepené, až si vždycky "odtrhnu" víčka a několikrát za den mi z toho teče krev. Vyzkoušela jsem desítky kapek, mastí, ale nic. Chvíli zabíral Spersadex, ale už taky ne. Navíc nemám sval ve víčku - nemrkám, takže oko není nijak chráněné. Vadí mi každé počasí, každé prostředí.
Tak si říkám, co vaše zkušenosti ? Uvažuji vyzkoušet akryl, nikdy jsem ho neměla, myslíte, že by mi to mohlo pomoct ? Díky za vaše rady, Peťule :)

Re: pomooooc

Datum: 19.12.2015 | Vložil: Jirka66

ahojky Peťule, sklo jsem měl cca 20 roků, jak bylo starší půl roku, začalo drápat, z oka samý bléééé.....Nyní mám už asi 7 roků akryl a jsem spokojený. Určitě to vyzkoušej.
pa Jirka

Re: pomooooc

Datum: 24.12.2015 | Vložil: Lenny

Ahoj Peťula, mala som s tým tiež problémy. Moja očná lekárka mi predpísala Oftaquix a ten mi celkom pomohol.
Ale to čo zabralo parádne a čo používam pravidelne je kokosový olej :).
Nemôžem oko poriadne dovrieť a to spôsobuje vysúšanie. Kokosový olej dodá protézke pekný lesklý vzhľad, viečko na povrchu viac kĺže a pôsobí protizápalovo... A čo sa týka druhu protézky tak ja som mala vždy akryl a nespôsobuje mi ťažkosti ak je povrch správne upravený. Ten kokosový olej som si naordinovala sama tak ak by si si nebola istá radšej sa opýtaj svojho lekára... ja som s ním ale veľmi spokojná :) Lenny

Re: Re: pomooooc

Datum: 27.12.2015 | Vložil: Jirka66

kokosový olej....hned to po Novém roku vyzkouším....Lenny díky za tip.

Re: Re: pomooooc

Datum: 31.12.2015 | Vložil: jihočeška

Mám dotaz, jaký kokosový olej? Kde koupit, jaký druh, velikost balení...? Také bych ho ráda vyzkoušela, když protézka lépe klouže.

Re: Re: Re: pomooooc

Datum: 05.01.2016 | Vložil: Lenny

Najskôr som použila Purity Vision Bio s vôňou ale nemá dokonale hladkú textúru. Teraz mam tú istú značku ale bez vône a ten je dokonale hladký... funguje to výborne aj keď idem na hory a dosť fúka. Protézka sa len tak nevysuší a ak by aj tak ho použijem opäť. Dúfam, že vám to pomôže ;-)

Re: Re: Re: pomooooc

Datum: 19.01.2016 | Vložil: Pavel ze Zlína

Kokosový olej panenský...lisovaný za studena...100ml.cena 100.kč.

Odlisne viecka :/

Datum: 10.07.2015 | Vložil: Dida 24

Zdravim vsetkych mam 24 rokov a protezu nosim skoro rok.Nevidela som na lave oko uz dlhsiu dobu a stalo sa to v skorsom veku tak som sa nejak zmierila deti beru vsetko lahsie :) mam glaukom(zeleny zakal ) kym som mala oko nevidiace esteticky dobre vyzeralo neriesila som ale zacalo menit farbu vyzeralo zle tak prisla enukleacia.Zrak sa mi nevrati ale som mlada a co mozem urobit je aspon to aby to esteticky dobre vyzeralo tak som sa po zlych skusenostiach na Svk vybrala do Rakuska poviem vam nic lepsie nemozte ani urobit ako to ze si date oko urobit u toho pana tam co ma zlate ruky.Naozaj je ako zive,lenze problem je v tom ze mam vpadnute viecko velmi akokeby mi na hornom viecku chybal tuk ktory tam pred tym bol aj sa hybe aj by bolo vsetko ok len keby nebolo take vpadnute a to boli vsetky vsade cosom si dala vyrobit takze vo vyrobcoch protez to nieje urcite.Vie mi prosim poradit co robit?mate niekto skusenosti s plastikou? dakujem za kazdu jednu reakciu :)

Re: Odlisne viecka :/

Datum: 05.01.2016 | Vložil: Nany

Moc děkuji za Tvé zkušenosti, protože osobně o Rakousku již nějakou dobu uvažuji, jen jsem o nikom, kdo tam byl, neslyšela. Osobní zkušenosti v Jablonci, kde je to pro mne rok od roku horší, mě však nutí hledat jinde. Můžeš prosím napsat jméno pána, na kterého je dobré se tam obrátit? Předem moc děkuji, N.

Re: Re: Odlisne viecka :/

Datum: 20.01.2016 | Vložil: JednoOčka

Nany, myslím, že mám kontakt tady na webu v sekci Výrobci protéz. Mrkni na to :-)

Re: Re: Re: Odlisne viecka :/

Datum: 23.01.2016 | Vložil: Nany

Mockrát děkuji za odpoved!:-)...

protézka v Rakousku

Datum: 25.04.2016 | Vložil: Anna

Nany, prosím můžeš mi napsat, jestli ses už objednala do Rakouska. Moc děkuji, taky o tom uvažuji. e-mail: annagabikova@seznam.cz

Re: Re: Odlisne viecka :/

Datum: 15.05.2016 | Vložil: Dida

Ahoj treba sa objednať telefonicky asprion clink je to v centre biedne..na ich stránke máš presne inštrukcie :) potom napíš ako si pochopila ..

Re: Re: Odlisne viecka :/

Datum: 15.05.2016 | Vložil: Dida

Preklep pochopila :)

Re: Re: Re: Odlisne viecka :/

Datum: 15.05.2016 | Vložil: Dida

Pochodila :D

Re: Odlisne viecka :/

Datum: 24.03.2016 | Vložil: Marci

Ja mám za sebou už 2x plastiku s doplnením tuku vo viečku. Robili mi to na Klinike plastickje chirurgie v UNB Ružinov. Vedia do geniálne. Viac info na sestricka@trask.sk

Dírka v důlku

Datum: 12.06.2015 | Vložil: Jarmila

Po delší době zdravím všechny na těchto prima stránkách. Po lednové enukleaci a 4 dalších operacích mám protézku (mimochodem od paní Klíčníkové a napoprvé skoro na jedničku) a už i chodím do práce (konečně). Záněty sice nemám, ale stále se opakuje stejný problém: rozjíždí se mi jizva v důlku. Je to záhada, nic nebolí a po měsíci šup a je tam dírka :) A to mi implantát vyndali, zmenšili a znovu všili zpět. Má s tím někdo podobné trable? Díky

Re: Dírka v důlku

Datum: 18.06.2015 | Vložil: JednoOčka

Jarmilko, mě se stalo to samé. Po první a druhé operaci se mi šití v důlku rozjelo. Na potřetí mi chtěli implantát vyndat a oko zašít, to jsem ztropila scénu, že to nepřipadá v úvahu, tak mi to potřetí zašili. V důlku se mi to stejně rozjelo, implantát mi kousek vykukuje ven, ale přestala jsem to řešit. Na funkci to nemá vliv :-) Jsem 10 let po operaci a v důlku to naštěstí vypadá pořád stejně, tak to nechávám být. Držím palce!

Re: Re: Dírka v důlku

Datum: 21.06.2015 | Vložil: Jarmila

Milá Jíťo, moc děkuji za uklidnění. Zatím jsem s mým zlatým panem doktorem domluvená, že budeme šít a šít. Trochu se obává infekce do implantátu. Věříme oba, že si důlek dá říct. Zrovna minulý týden mě šil zase, 2 stehy a pro jistotu škvírku i trošku oříznul. Už si děláme legraci, že máme každý měsíc rande operačním sále. :)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek