Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně

Sklenená vs. plastová protéza

Zuzana Francúzová 20.07.2020
Zdravím,

nemám žiadnu otázku, len chcem napísať svoju skúsenosť:

Keďže som zo Slovenska, operovali ma na Slovensku a bola mi odporúčaná protéza od slovenského výrobcu (silikát, p. Prieložný, Bratislava).

Nemôžem povedať, že by som s plastovou protézou nebola spokojná, mnoho ľudí mi ju chválilo, ako super to vyzerá a tak. Ale, keďže som sa na tejto stránke dočítala o potenciálnych výhodách sklenenej protézy, bola som si dať vyrobiť aj tú (p. Adamovský, Jablonec nad Nisou) a musím uznať, že som urobila dobre - bolo to síce pomerne dosť drahé (protéza 130 eur, cesta do Jablonca a z Jablonca ca. 30, nocľah v Jablonci 25 atď.), ale neľutujem - Oko so sklenenou protézou oveľa menej slzí a sama protéza vyzerá oveľa lepšie.

Plastovej protézy sa nevzdám (mienim ju používať na šport, turistiku a pod.), ale kým sa bude dať, budem na bežné nosenie uprednostňovať tú sklenenú... A každému, kto má chuť, čas a peniaze odporúčam, aby si ju skúsil tiež.

p.s.: určite nebudem zdravotnú poisťovňu žiadať o preplatenie sklenenej protézy, keďže aj tú plastovú chcem ďalej používať

p.s. 2: protézu od p. Hykmanovej chcem skúsiť tiež, no na tú si žiaľ budem musieť počkať.

Zuzana

Těhotenství a porod - zkušenosti maminek

Oksana 12.07.2020
Ahoj všem! Chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti. Ve 2letech se mi stal úraz a od té doby nevidím na pravé oko a již několik let nosím akrylátovou protézku. Momentálně jsem těhotná a zajímali by mě Vaše zkušenosti s porodem, zda-li ten tlak nepůsobí nějak na zdravé očko, jestli jste rodili přirozeně nebo jste podstupovali císaře? Děkuji za Vaše odezvy, mějte se krásně. :)

Těhotenství a porod - zkušenosti maminek

Oksana 12.07.2020
Ahoj všem! Chtěla bych se Vás zeptat na Vaše zkušenosti.

Jste tu?

Peťule 25.10.2019
Ahoj všichni, rozhýbeme to tady zase? Od srazu se to tu moc nehýbe a to už je sakra dlouho

Re: Jste tu?

Romča 05.11.2019
Asi tu nikdo není a nebo se tu nereaguje

Re: Re: Jste tu?

JednoOčka 12.11.2019
Asi zrovna není ideální počasí na povídání a výměnu zkušeností. Tato diskuze by ale neměla sloužit jako chat, neboť pak důležité věci zde probírané mohou zapadnout :-)

Re: Re: Re: Jste tu?

Arelis 16.12.2019
Já sem chodím jednou za čas. Na facebooku je i skupina ,,život bez oka,,. Tam se komunikuje víc,já v ní jsem :)

Doplatek

Romana L, 21.10.2019
Dnes jsem si volala a objednávala se na výrobu nové oční Akrylátové protézy A byla jsem nemile překvapena z informace o doplatku. Ta činí 4000, byla jsem docela v šoku, před 3 lety jsem doplácela 700. Je to vůbec možné?

Re: Doplatek

Anonym 25.11.2019
Dobrý den, ano je to možné. Srpen 2019 Brno paní Klíčníková doplatek 4000,- kč + ještě 2x krát cesta do Brna. Dle slov paní Klíčníkové pojišťovna nereaguje na zvýšení úhrády, pouze stále cca 2000,- Kč a náklady rostou....

dotaz ohledně natáčení

OndrejLukes 02.04.2018
Dobrý den,

jsme studenti FAMU, a v rámci školní klauzurní práce budeme v dubnu točit krátký pětiminutový dokument o panu Szarvasovi a jeho práci.

Do dokumentu hledáme někoho, kdo používá akrylovou protézku, a byl by ochotný nám v jednom záběru "zahrát". Scéna by vypadala zhruba tak, že by si daný člověk nasadil protézku a mrknul do kamery, celé by nám to zabralo jen chvíli a na dlouho bychom vás nezdrželi. Dokument bude natáčen pro školní účely, takže pokud si to nebudete přát, nikdo ho, kromě našeho vedoucího, neuvidí.

Pokud by měl někdo chuť a šel by do toho, hodně by nám to pomohlo a byli bychom velmi vděční. V případě zájmu mi prosím napište na lukesondra@gmail.com a domluvíme se.

Díky moc a ať se všem daří,
Ondřej Lukeš (producent snímku)

Proplácení protéz pojišťovnou

Tomáš Slabihoudek 22.02.2018
Dobrý den lidičky,
dnes jsem volal panu Ronaldu Szarvasovi ohledně předběžného termínu na výrobu u něj teprve druhé protézy - od roku 1989 do 2016 jsem měl skleněné a on mi mj. sdělil, že VZP je přestala proplácet zcela a u ostatních se zvýšila spoluúčast, takže vychází cca na 1.300,- Kč a pokud jí pokud jí pojišťovna nezaplatí ani z části, tak stojí cca 6.000,- Kč + samozřejmě cesta do Prahy. Tyto informace mě dosti šokovaly, poněvadž 6.000,- Kč jsou pro mě invalidního důchodce velké peníze :-( Na placení drahých operací kdejakého cizince z necivilizovaných zemí stát peníze má a nás nikoliv.

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

LENKA 27.02.2018
Pano jooo teda to je ranec,já od tohoto pana také protézu letos v dubnu mám nárok na novou.Ty mě fakt už štvou když to řeknu slušně protézy neproplácí důchody nedávaj fakt děs.Jako by jsme snad ani neexistovaly

Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Jirka68 04.03.2018
ahoj Tome,
pan Ronald dělá akryláty, nebo i sklo ?
Jirka

Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Tomáš Slabihoudek 05.03.2018
Akryláty.
Sklo dělá pan Šťovíček v Ústí nad Labem a snad ještě někdo v Jablonci nad Nisou. Tam jsem jezdil mnoho let k panu Pokornému, ale ten již nežije a předal to právě tomu Šťovíčkovi.

Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Jirka68 06.03.2018
Tome, včera jsem volal paní Hykmanové do Jablonce. Dělá "sklo" a na poukaz se za 1 ks doplácí 300,-Kč. O žádném zrušení doplácení od např. VZP nic neví. Bez poukazu má cenu za 1 ks 1 500,- Kč.
ahoj Jirka

Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Tomáš Slabihoudek 06.03.2018
Jirko,
já jsem psal o doplatku a neproplácení akrylátových protéz, nikoliv skleněných a to, co mi bylo sděleno jejich výrobcem. Osobně již skleněnou po dvou letech co mám akrylátovou nechci, nejen, že v mém věku přirozenější, ale tělo jí i lépe snáší.
Prima dny Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Jirka68 07.03.2018
ahoj Tome, díky za info. Já měl dosud akrylku od paní Klíčníkové a nosil jsem jí skoro 5 roků. Akryl je bájo, ale zaráží mne ta cena. Napsal jsem mail na VZP jak je to s tím doplácením. Zatím žádná odpověď.
ahojky Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Tomáš Slabihoudek 07.03.2018
Takže dnes jsem si domluvil definitivní termín a pan Szarvas mi to řekl znovu, takže nás čeká dobrá budoucnost :-(
Mějte se lidičky dobře a pevné nervy.
Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Tomáš Slabihoudek 07.03.2018
Jirko, ta paní Kličíková je kde ?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proplácení protéz pojišťovnou

Tomáš Slabihoudek 07.03.2018
Již jsem jí našel, je v Brně a to mám z Teplic přes 300 km :-(
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Život bez oka
!!!! NEJSEM VÝROBCEM PROTÉZ !!!!


+420 733 19 77 44 JednoOcka79@seznam.cz