Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 20.09.2017 | Vložil: Jirka68

vydržať :-) :-) :-)

Re: Vyndávání protezky

Datum: 25.09.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj Jirko,protézu nosím padesát roků a každodenně ji na noc vyjímám,a to Ti doporučí každý profesionální lékař,u nás ve Zlíně je to dr,Stodůlka,známý oční chirurg i v zahraničí.A co se týče té paní co Ti vyrábí protézu,tak musí být naprostý amatér......je to naprostý nesmysl,oční důlek potřebuje každodenní očistu! Pavel.

Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 25.09.2017 | Vložil: LENKA

Jééé takže dělám dobře.Já zkoušel sní spat,ale nejde my to mám pak oko celý zalepení prostě podstivě čistim a myju

Re: Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 25.02.2018 | Vložil: Paffis

Ahoj,
podobný problémy jsem měl a pomohlo mi přejít na sklenění protézy. Ty akrilátoví jsou porézní a né každýmu vyhovujou. Já jsem dostal na ten akrilát alergii po cca 10 letech co jsem ho nosil a musel jsem přejít na skleňení.

Re: Re: Vyndávání protezky

Datum: 26.09.2017 | Vložil: Jirka68

ahoj Pavle, fakt nekecám, prostě jí jen 2x týdně opláchnu. Protézku mám 25 roků a problém jedině, když jsem lempl a nejsem schopný zajít pro poukaz. Pak už trochu škrábe. Skleněné mi dělá pan Adamovský, akrylku paní Klíčníková. Nyní chci vyzkoušet výrobu u paní Hykmanové.
čauky Jirka

Opotrebovaná spojovka neudrží protézu?

Datum: 02.09.2017 | Vložil: Zuzi

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mal niekto skúsenosť s tým, že mu protéza nechcela držať následkom opotrebovanej spojovky. Riešili ste to nejakou plastikou? Ďakujem za odpoveď

Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Tak i já mám na vás dotaz. Asi hlavně na dlouhodobé nositele. Stalo se někdy někomu, že by se vám udělala vlivem nošení oční protézy v důlku boule? Od května mám novou protézku a já blbec si důlek včas nezkontrolovala. Začaly se mi dělat hleny, tak jsem začala kapat kapky, poté mě důlek trošku pálil a škrábal, přičítala jsem to, jako mnohokrát před tím, té infekci. Jinak protézu normálně nevytahuju (krom čištění) a teď jsem se zděsila, že na vnitřní straně víček mám jeden velký shluk malých bouliček. A to samé o kus dál hlouběji do víčka. Má s tím někdo zkušenost???? Bojím se, aby to nebyl nějaký nádorek, uklidňuju se tím, že by to mohl být jen nějaký zduřelý vystouplý otlak od nošení protézy, která třeba tak úplně neseděla. Díky všem za vaše zkušenosti…

Re: Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 17.08.2017 | Vložil: Jirka68

ahojky JednoOčko,
protézku mám 23 roků a díky Bohu žádný problém nemám. Jsem na sebe docela flink, protézku mám už dost starou, jsem línej dojít k očaři pro poukaz a nechat udělat novou.
Přeji Ti zdárné vyřešení Tvého problému.
pa Jirka

Re: Re: Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 17.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Ahoj Jířo, moc diky za reakci, tak to máš fakt kliku, je super, že tě nic netrápí. Ty bouličky u mě - prý se to stává, zřídka ale stává, tak snad se ozve někdo s podobným problémem...

Re: Re: Re: Bouličky v důlku po nošení protézy

Datum: 11.05.2018 | Vložil: bonpary

Já nosím slupku 30 let a asi před pěti lety se mi něco takového udělalo, taková jako bradavice. Ořezávali mi to a letovali a nebylo to teda moc příjemné, teď už se mi dělá na jiném místě další. Doktorka říkala, že holt kvůli těm otlakům se to bude dít znovu a znovu.

propadnutí očního důlku

Datum: 28.07.2017 | Vložil: Sabina

Zdravím a mám zvídavý dotaz :-) Jsem 4 měsíce po odstranění oka a dva měsíce nosím protézku bez větších problémů (ještě mě čekají závěrečné úpravy). Byla jsem ale lékařkou upozorněná (i jsem o tom četla) že časem dojde (nebo může dojít) k propadnutí očního důlku. Protože si ještě živě pamatuji pooperační bolest, představa další operace odstraňující tenhle defekt mě trochu děsí a tak se chci zeptat, máte s tím někdo zkušenost a je to stav, který nastane u každého a nebo se to stane jen někomu? Díky za odpovědi a mějte se krásně :-)

Re: propadnutí očního důlku

Datum: 01.08.2017 | Vložil: LENKA

Ahoj Sabino já budu v září rok po operaci a nikdo my nic takového neříkal jen vím ,že my tam v operovaly na zadní stěnu implantát,aby se to nepropadalo tak doufám ,že to bude ok .Díky tomu implantátu se my protéza hýbe

Re: propadnutí očního důlku

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Milá Sabino,
myslím si, že k propadnutí očního důlku dojde ve většině případů, u někoho skoro neznatelně, u někoho znatelněji. Bude to asi tím, jak se tuk, který je v očním víčku a okolí, postupně po operaci vstřebává. Já mám očičko dost zapadlé a moje kamarádka to má krásné, že by člověk nepoznal, že má protézku. Myslím, že další operace na odstranění tohoto defektu, jak jste psala, se asi moc nedělá, musela by to být nějaká plastika a doktoři se do toho neradi pouští, mohlo by se to totiž pokazit daleko víc. Já byla na operaci 3x (nesrůstal mi důlek), pokaždé mi to vyplnili tukem, pokaždé se vstřebal. Sabinko, netrapte se tím, jste na začátku, uvidíte, jak to všechno bude. Důležité je, abyste se teď měla ráda taková, jaká jste :-) Uvidíte, že až na to budete koukat s odstupem času, bude to lepší :-)

Re: Re: propadnutí očního důlku

Datum: 23.02.2018 | Vložil: Sabina

Děkuji, já jsem moc spokojená, oko se mi leta zhoršovalo, asi tak 20 let už jsem na něj neviděla vypadalo čím dál hůř a ke konci obrovské bolesti a nakonec prasklo a zhroutilo se, takže protéza je pro mě vysvobozením, Hlavní starost ted je, aby mi nevypadla, třeba v bazénu, nebo v moři :-) a taky mám starost, aby se mi implantát neodhalil, trochu mi za spojivkou prosvítá a nevím, jestli bych to poznala a to by byl asi průšvih. A co se týče vzhledu, tak vypadám o mnoho líp, lidi mi říkají, že by e absolutně nenapadlo, že to oko není moje :-)

Klimatizace

Datum: 14.07.2017 | Vložil: Vivi

Zdravím vás, chci se zeptat, jestli někdo máte nějaký tip, jak se poprat s klimatizací. Zvlášt teď v létě je to pro mě osobně peklo, kdykoliv s ní přijdu do styku, okamžitě mi začnou vysychat oči a následně se mi tvoří hlen. Teď jsem strávila 3 dny jen v klimatizovaném prostředí a myslela jsem, že zešílím :D Jak jste na tom vy? A pomohly by třeba zvlhčovací kapky?
Děkuji :-)

Re: Klimatizace

Datum: 20.07.2017 | Vložil: LENKA

Já jsme na tom stejně mě okamžitě slzí oči štípou a pak to mam zahlenění to samy mám s větrem a prúvanem.Děsny

Re: Klimatizace

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Mě třeba vadí i silnější vítr venku, protézka mi taky pak více osychá a škrábe. Vždy sebou nosím kapky. Hodně to pomáhá, nedám bez nich ani ránu :-)

Re: Re: Klimatizace

Datum: 25.08.2017 | Vložil: Vivi

A můžu se zeptat, jaké kapky používáte? Já teď už celkem dlouho Ocuflash ráno večer, ale když jsem ho jednou zkusila kápnout aniž bych vytáhla protézku, úplně se mi začala otáčet, což se mi normálně nestává. Nevím, čím to bylo, nejspíš se ty kapky snažily vypudit komplet všechno, co jde :D

Sluneční brýle

Datum: 13.02.2017 | Vložil: LENKA

Zdravím všechny,chtěla jsem se zeptat,bylo my řečeno ,že přes léto mám pořad nosit sluneční brýle a nesundavat ,ale by my protéza nevybledla má akryl.Jakou máte vy zkušenosti nosíte či nenosíte slun.brýle?

Re: Sluneční brýle

Datum: 15.04.2017 | Vložil: Paffis

Nosit sluneční brýle aby ti nevybledla protéze je pitomost stejně časem strácí barvu, mam protézu skoro osumnáct let a teď si akrilátoví můžeš brát po jeden a půl roce dřív to bylo po čtiřech takže se toho neboj. maximálně jestli máš jako já problém s vysycháním na sluníčku. Já přes leto nosím skleněný a nejlepší je ho nenosit vůbec.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek