Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Re: Re: Sluneční brýle

Datum: 15.04.2017 | Vložil: LENKA

Děkuji za odpověd mě to bylo řečeno pánem co my protézu dělat ,abych je nosila.takže jsem měla docela strach bez nich vyjít.No asi my to vysychat bude protože bud my to hooodně slzí a nebo mě to dře spíš my strašně vadí vítr to trpím jak pes.

Re: Re: Re: Sluneční brýle

Datum: 17.04.2017 | Vložil: Paffis

Na dření zkus nějákou mastičku do oka jsou hodně mastný a mě pomohly, nebo si zkus nechat udělat skleněný jestli to nebude lepší.

Re: Re: Re: Re: Sluneční brýle

Datum: 23.04.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Dopručuji kokosovou mast....:-)

Re: Re: Re: Re: Re: Sluneční brýle

Datum: 24.04.2017 | Vložil: LENKA

Kde to koupím v lékarně ju

plastika důlku x víčka

Datum: 21.01.2017 | Vložil: Karel

Dobrý den, chtěl bych se podělit o svoji zkušenost... Je mi 35 od čtyř let nemám oko a nosím protézu, mám ji pocelou dobu nehybnou. Už jsem se s tím nějak naučil žít bez větších problémů, problém nastal v roce 2012 kdy mě spodní víčko sjíždělo až ke spodnímu okraji protézy. Lékař řekl že je potřeba udělat plastiku důlku a poslal mě za plastickým chirurgem který prý již pacienty s protézou někdy řešil, tato velmi šikovná paní doktrorka už od dveří řekla: žádný důlek dělat nebudeme, máte padené víčko, věkem jde vše dolů zvláště pak, když víčkem nehýbete. Provedla tedy augmentaci, to obnášelo zešít víčka k sobě s nasazenou protézkou a pod spodní víčko injekčně vpravila tuk který mě vzala ve stehně, pak hlavně vydržet ze zašitým okem minimálně týden, ideálně dva. Zní to možná hrozně ale vydržet se to dá dobře, zároveň mě řekla že výsledek není navždy že tak cca 2-3 roky, ale zatím to mám ještě dobré... Jinak doporučila, pokud to nedělá obtíže abych s protézkou i spal, právě kvůli udržení tvaru, což zatím bez problémů dělám. Tak jsem tady napsal to co mi pomohlo, třeba to bude někomu užitečné, já třeba nikdy o této možnosti řešení nevěděl.

Re: plastika důlku x víčka

Datum: 16.08.2017 | Vložil: JednoOčka

Milý Karle,
to je velice užitečný příspěvek, moc Vám za něj děkuju!! Pokud si tuto moji odpověď přečtete, prosím, ozvěte se mi na e-mail jednoocka79@seznam.cz Ráda bych věděla, o jaké centrum nebo o jakou paní doktorku se jednalo. Tato informace může být totiž užitečná pro spousty dalších lidí tady. Moc díky.
JednoOčka.

mam problém s tím zdravím

Datum: 12.01.2017 | Vložil: Lukáš

Zdravím chtěl bych se zeptat Mam také protézku, ale teď se mi stalo,že mě začalo zlobit to zdravé oko a před 14 dny. U očního mi řekli, že mam malí zánět, ale po užívaní kapek MAXITROL mě to pořád zloby nevím jestli bych mohl mastičku jestli je nějaka třeba na večer. mam ho vysušené ne ani to oko ale řasi se mi porad nechtěli narovnat nahoru porad mam pocit škrabáni a víčko mam podráždene od toho kapaní 14 dni ale zlepšeni nepocituji ale u očního mi řekli, že už bych tam zánět nemel mít nevím co, už dělat prosím o radu díky moc.

Re: mam problém s tím zdravím

Datum: 12.01.2017 | Vložil: jihočeška

Pocit škrábání řas mívám na oku z protézkou, kterou si pokapávám pro lepší klouzání víčka Ocuteinem sensitive. Ten ale částečně ulpívá mezi řasami (je to takový gel), tak si po vložení protézky řasy očistím vatovou tyčinkou namočenou ve vlažné vodě, ve vašem případě bych řasy očistila Opthalem nebo borovou vodou. Poté je to úplně v pohodě.

Re: Re: mam problém s tím zdravím

Datum: 12.01.2017 | Vložil: Lukáš

Zdravím Opthalem to nemůžu najít pošlete odkaz?? dekuji

Re: Re: Re: mam problém s tím zdravím

Datum: 12.01.2017 | Vložil: Lukáš

uz jsem našel diky

Bolesť

Datum: 06.11.2016 | Vložil: Rebečka

Dobrý deň. Som tu nova, hoci ja s mojou malou Rebečkou mame problem s očkom od naridenia. Od jedneho roku, mame protezku a hlieniky.....to mávame. Ale po piatich rokoch nastala situacia, že protezku môj malý anjelik nechce. Stalo sa nám, že sa jej stočila a ja som ju nemohla vybrat a odvtedy strašny strach. Dovtedy ako sa nam toto stalo, sme problem nemali, dokonca si ju sama pytala. Už neviem čo s ňou.

Re: Bolesť

Datum: 06.11.2016 | Vložil: LENKA

Uo chudáček malinka a už takový problémy.To bude chtít asi spoustu trpělivosti a dát jí čas možná kdyby znala někoho kdo má protézku taky
bylo vše jiné,Jsou to malý zlatíčka co si hold dokážou postavit hlavu.Mě zas vadí,že ji nemužu nosit :)

Re: Re: Bolesť

Datum: 06.11.2016 | Vložil: Rebečka

No len už to trva 3 týždne a mala by ísť do školky. No s prelepeným očkom ju tam nechcem dávať. Doteraz to bolo ukážkové a v pohodičke, ale teraz je to ťažke, prehovárame ju všelijak, ale sa veľmi boji. Asi ju to dosť zabolelo. Ak sa smiem spýtať, prećo ju nemôžete nosiť?

Re: Re: Re: Bolesť

Datum: 06.11.2016 | Vložil: LENKA

Nebojte než puůde do šk tak si ji určitě vezme čím víc na ni budete tlačit tím víc si postaví hlavu.Až bude ve škole sama uzná a vezme si jí už jen proto ,aby se jí děti nesmály.Ted bych na ní netlačila svým způsobem o nic nejde.Držím palečky a hlavně v klidu :)

Re: Bolesť

Datum: 07.11.2016 | Vložil: Anna

Asi to víte a používáte - na vyndávání přísavku? Jinak to chce silnou trpělivost a přemlouvat ji, nevím co by pomohlo nejvíc, jestli že by se jí děti mohly smát, že všechny mají dvě oči, tak ať má ona taky. Přeju moc, ať se to brzy podaří.

zelený sekret bléé

Datum: 04.11.2016 | Vložil: LENKA

Já už vážně nevim co si mám myslet a dělat.Mám půjčenou protézu z nemocnice po 14dnech se my tam začalo dělat zelený fuj jakoby nudle
stím,že pan doktor ,řekl že to nic není dal my kapky anti.a ty nezabraly dál se semnou odmítl bavit ,že tam zadní zánět nemam a at tu protézu teda nenosit tím semnou skončil.Já jsem úplně na mrtvici co dál když protézu nemám pouze my to slzí jak ji nasadit do 2h mě to štípe a už se my to tam kupí.takže ted poprvé pojedu ke své oční doktorce snad si stím poradí ona.Když jsem bez protézy mám pořad tendenci to oko mhouřit a pak mě bolí hlava.Za měsíc si mám jet pro akrylku to bude asi masakr když to nemužu nosit ach joooooooooo sakra

Re: zelený sekret bléé

Datum: 06.11.2016 | Vložil: jihočeška

Mám akrylku z Prahy už 1,5 roku, vůbec nemám žádný problém s nějakým hlenem, nosím ji 24 hodin, vyndávám ráno a večer, do důlku nakapu borovou vodu, promrkám, utřu papírovým kapesníkem, protézku umyju tekutým mýdlem teplou vodou, na protézku kápnu 1 kapku Ocutein semsitive a nasadím. Tyto kapky se mi velice osvědčily, víčko lépe klouže po protézce (kokosový olej jsem na protézku taky zkoušela, ale není to ve srovnání s Ocuteinem ono). Řasy otřu vatovou štětičkou namočenou ve vodě. Zkoušela jsem do důlku převařenou vodu (jak tady taky někdo radil), ale v oku mě to pálilo. Na tom se prostě nedá šetřit! Vyzkoušejte a držím palce.

Re: Re: zelený sekret bléé

Datum: 06.11.2016 | Vložil: LENKA

Moc děkuji za radu!!!Já budu mít akrylku až na konci listopadu ted mam půjčenou z nemocnice nevím čeho je.Já si jamku proplachuji fizio.roztokem a i protézu v tom mám ponořenou celou noc nic nemažu jen ráno vyndám a nasadím za 2h po nasazení mám jamku plnou zeleného hlenu.Nikdo my nic víc neporadila borovou vodu my v lékárně nedoporučují prý by to muselo byt naředěné či co .Už opravdu nevim co dál na protézu se moc těším,ale takhle ji nosit ani nebudu moc.

Re: zelený sekret bléé

Datum: 08.11.2016 | Vložil: Jirka66

Ahojky Lenko,
zkus zajít k jinému lékaři. Oni jsou někteří fakt hnusní a nerudní. Kdysi jsem měl taky takový problém, našel jsem si jinou očařku, moc milá je a chodím k ní dodnes.
Je to ze začátku docela boj, když tělo nechce protézku přijmout.
Lenko, držím Ti palce a věř, že bude líp !!!

Re: zelený sekret bléé

Datum: 05.02.2017 | Vložil: Pavel ze Zlína

Ahoj,jsem přímo konsternován,co tady píšetš,že máte vypůjčenou protézu.....???!!! Co to má jako znamenat vypůjčena? A od koho? Pak je logické,že tato Vám evidentně nepasuje,oční protézy se vyrábí na míru,s tím,že Vy u této výroby asistujete!!!! Píšete že pan doktor Vám řekl že to nic není? V mém případě bych ho za tyto slova ihned žaloval u Lékařské komory!!!!! To není doktor ale ůdržbář!!!Snad už máte akrylku a jste spokojená! Tak hodně štěstí! Pavel.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek