Na co mám nárok?

Často se ptáte, na co máte při svém "handicapu" nárok. Ne každý se v úředním šimlovi tak dokonale vyzná, proto tu vznikla nová diskuze, kde si můžete vzájemně poradit, kdo o co zažádal a jak uspěl. Můžete zkoušet invalidní důchod, průkaz ZTP, příspěvek na benzín, či jiné výhody nebo úlevy. Bylo by fajn psát i z jakého kraje/okresu jste, protože přeci jen každá posudková komise je jinak přísná.

Neplatí to ale tak, že pobírá-li důchod jeden, bude ho pobírat i druhý. Závisí to na řadě dalších skutečností ohledně Vaše zdravotního stavu. Všeobecně ale platí, že pokud máte vidoucí pouze jedno oko a nemáte na něm žádný zásadní zdravotní problém, nemáte nárok na nic.

Diskusní téma: Na co má jednooký nárok?

Invalidní důchod

Eva 26.02.2020
Dobrý den,chci se jaká je šance na invalidní důchod,když po vyšetření mám na pravé oko -12,75 a na levé oko -16,5.Máte s tím někdo zkušenost?Jsem z Frýdku-Místku.Děkuji všem.Eva

na co

Dvouoký 20.04.2018
Mám dotaz, mám dvě oči a chci jen jedno abych patřil do vaší komunity co mám dělat ? Jak nejlépe přijít o oko? Nestačí pouze páska a předstírat že jsem jednooký ? A rád bych založil klubovnu v Jičíně je jich tu dost.
S láskou a lehkým zamrkáním se loučím díky frajeři :)

Re: na co

Pavel ze Zlína 05.12.2018
no ,nechápu Váš přízpěvek kde uvádíte že chcete přijí o jedno oko...aby jste se dostal do naší komunity jednookých.. budtě rád že máte obě oči zdravé a poohlédněte se po jiné komunitě...Vřele doporučuji!!!

Re: na co

Marta z Jičína 19.12.2018
Člověče, jste cvok, anebo zkoušíte nepovedený černý humor ? Ano v Jičíně je nás dost. Máme tu aktivni SONS a jsme zaněj rádi.

Re: na co

Karl 16.01.2019
Pane Dvouoký, jsou dva způsoby, jeden je klasický a to přijít o oko, je to nudný proces a hodně papírování. Druhý a pro Vás rychlejší je, že jsem si všimnul Vašeho členství (dokonce jste zakladatel) Komunity jednovaječných.
Zde se tedy nemusí vyplňovat nová kartička, ale pouze žádost o čestné členství.
Zašlete fotku Vašeho vejce pro účely kartičky a Vaší identifikace.

S láskou a lehkým poškrábáním na obě se loučím :-)

Re: na co

Petr 24.08.2019
Tak ty ses dobrej pitomec.

bez vodičáku atd....

Rastislav 14.09.2017
Tak potom ako som absolvoval konzultáciu s mojím lekárom žiaden invalidný dôchodok nehrozí a ešte k tomu by som stratil vodičský preukaz...takže pre nás jednookých žiadna výhoda...len sa tráp ďalej ako vieš..štát na Teba zvysoka......
P.S tak ako píše Katka....

odpověd

Pavel ze Zlína 02.09.2017
Ahoj Katko,ani se nedivím,že Ti neuznali změnu pr.schopnosti...mám protézu od ůtlého věku,když jsem po vyučení v roce 1970 nastoupil do zaměstnání,bylo mně doporučeno at požádám o změnu pr.schopnosti,a bylo mně to zamítnuto,ted je mi 70.let celý život jsem pracoval jak zdravý člověk mám řidičský průkaz jezdil jsem i s kamionem,zkrátka pohoda,tím chci říct,že pokud nedoneseš hlavu pod páždí,tak jsi zdravá jak řípa.....:-) Přeji hodně štěstí!!! Pavel.

Změna pracovní schopnosti

Katka Geržová 25.08.2017
Dobrý den,
chci se podělit o zkušenost s žádostí změny pracovní schopnosti.
Žádali jsme spolu s obvodní lékařkou. Lékařka byla přesvědčena, že to nebude problém. Byl !! Na úřadě práce kde jsem žádala mi tuto žádost zamítli. Lékařka se divila, ale na úřadě mi řekli, že s protézou žiji celý život (asi od 1 roku) a v ničem mi to nebrání. Nechápali jsme, ale ani odvolání nepomohlo.

Re: Změna pracovní schopnosti

LENKA 02.10.2017
Tak já si zkusila zažádat o inval.důchod letos cca pul roku po operaci enuklace mám protézu v pravém oku je my 41let a nic.Bylo my řečeno ,že jsem pouze 20% postižená což je málo na jakýkoliv důchod a mám přijít až budu mít i na 2oku alespon 3dioptrie.Takže takto jsem dopadla já v Litoměřicích.
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Život bez oka
!!!! NEJSEM VÝROBCEM PROTÉZ !!!!


+420 733 19 77 44 JednoOcka79@seznam.cz