Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Re: Re: Re: Re: Spersadex

Peťule 88 24.03.2013
Jirko, mám sklo. Doktora mám daleko, zatím tam pořád kapu Oftal. Ale budu si asi muset zajet pro něco silnějšího, na recept.

Re: Re: Re: Re: Re: Spersadex

Jirka63 25.03.2013
Péťule, ty doktoři, to je problém. Nemám to daleko, ale nebaví mě čekat na chodbě několik hodin. Nezbyde Ti nic jiného, než se vydat na cesty a vyhledat odbornou pomoc. Držím palečky !
pa Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spersadex

Jirka63 26.03.2013
tak to máš báječné zážitky... :-)
Péťule, změna je život. Také jsem chodil celé ty roky k jedné doktorce, asi 30 let a když jsem se rozhoupal nyní k návštěvě, tak jsem zjistil, že mi zdrhla do důchodu. Ani mi nic nenahlásila... :-)
Na očním v TP se neobjednává, přihlásíš se u okénka, vybereš lékaře a čekáš. Když je klika, tak min. 3 hoďky, je-li smůla, tak druhý den............mě z nich asi brzo odvezou.
Bájo den Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spersadex

Peťule 88 27.03.2013
To já si nestěžuju, pan doktor byl naprosto super! Prý teda ale bude rád, když ho navštívím častěji, a ne po pěti letech. To samé mi mino jiné řekl před třemi týdny i pan Adamovský :-)
Ty jo, tak to je taky divočina. To já zavolala sestřičce kolem deváté ráno a v 11 hodin už jsem se s panem doktorem seznamovala osobně ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spersadex

Jirka 20.06.2013
Ahoj Peťule,přeji krásný večer.
Mohla by jsi mě napsat na skleneneocko@atlas.cz ?
Děkuji a přeji dobrou noc. Jiří

Zahleňování a stres

Katka 21.01.2013
Dobrý den, protézku nosím snad co jsem na světě (35let). S hleněním jsem problémy velmi dlouho neměla, bohužel k mé smůle jsem asi před 6 lety strávila několik dnů se svou dcerou na dětském oddělení jedné moravské nemocnice a přinesla si domů bakterii jménem Styphylococcus aureus, česky zlatého stafylokoka. Několika násobná léčba ATB bohužel pomohla jen na čas, vždy se po několika měsících infekce vrátila zpět. Momentálně už jsem rezignovala, protože přístup mého očního lékaře (poměrně renovovaného) nebyl dobrý. Pokaždé mně přeléčí a příliš se nediví. Jinak jsem taky zjistila, že velkým vlivem na zahlenění má stres. Mám velmi psychicky a fyzicky náročnou práci a při sebemenším stresu jsem okamžitě celá olepená. Používám obyč vodu, neškrábe a přijde levněji než borová voda. Je to nepříjemné, ale co s tím mi někdo doposud neporadi. Zkusím se nechat napsat co radíte.
Přeju všem krásný den.

Re: Zahleňování a stres

JednoOčka 23.01.2013
Zdravím Katko, koukám, že nás, co máme problémy s protézkou, je opravdu hodně. Jednou jsem nebyla dost opatrná s čistýma rukama a nanesla jsem si tam nějaký sajrajt a už se toho nemůžu zbavit. Je pravdou, že taky moc nevím, co s tím, ale pomáhá mi, když si 2x denně do oka kapu antibiotika s názvem Spersadex. Dlouhodobá léčba antibiotiky sice není vhodná, ale prozatím mi to pomáhá tak, že mám celý den pokoj. Pokud je v místnosti zakouříno či sušší vzduch, kápnu si a mám pokoj. Jeden čas (když jsem protézku na noc vyndávala) mi pomáhalo to, že jsem si na noc do oka dala oční mast Kanamycin. Ráno jsem sice byla ulepená až hrůza, ale taky jsem měla přes den relativně klid. Jinak můj laický názor je, že obyčejná voda není na sliznici oka zrovna nejvhodnější. Podložený to ale nemám :-) A pravdou je, že ať už borová voda a nebo oční voda Ophtal je moc drahá. Držím palce, aby to bylo lepší!!

Infekce

Pavel 05.12.2012
Hezký den! I já mám celý život problémy se zahlenováním oční protézy....můj oční lékař mně řekl že se s tímto problémem budu potýkat celý život....nepomáhají žádné mastičky ani kapky. Ale na druhou stranu aspon v mém případě to má své pozitivum.....neznám co je to rýma,nachlazení.. Tak aspon něco....:-))) Pavel.

Re: Infekce

JednoOčka 10.12.2012
Milý Pavle, je to skutečně tak, jak jednou pronikne nějaká infekce do očního důlku, jen velice špatně se léčí a problémy se opakují. Já mám dobrou zkušenost s antibiotickými očními kapkami Spersadex. Jsou na lékařský předpis a pokud si je kapu 1x ráno a navečer, tak v podstatě celý den nevím, co je to mít zahleněné oko. Běda však, když je vysadím. Dlouhodobé užívání antibiotik asi není vhodné, ale mě pomahájí, tak to zatím neřeším.

Re: Re: Infekce

Pavel 11.12.2012
Milá neznámá...děkuji Ti za příspěvek,zkusím co to udělá...snad mně to pomůže..... Přeji hezký den! Pavel.

Infekce

Relios 24.03.2012
Dobrý den, já nosím protézu už 6,5 roku a s infekcí zápasím od samého počátku. Přesně jak píšete, je velmi nepříjemné zasychání hlenu. Dříve jsem užíval nějaké kapky proti zánětu, později jsem vyplachoval důlek jen borovou vodou a stejně se to nelepšilo, takže jsem rezignoval a už to neřeším. Beru to tak, že to k tomu patří a oko si už pár let vyplachuji vodou z kohoutku.

Re: Infekce

JednoOčka 25.03.2012
To je velice nepříjemné... zkoušel jste např. kapky Spersadex nebo oční mast Kanamycin? Je pravda, že po čase tělo přestane na antibiotika reagovat a je to, jako byste nic neužíval. A při oplachování vodou z kohoutku nemáte pocit, že Vás ta voda v oku jakoby řeže? Při borové vodě a nebo Ophtalu ten pocit nemám, ale voda z kohoutku je pro mě na spojivku nepříjemná.

Re: Infekce

Aleš P. 19.04.2013
Na zahlenění i infekci (podle mě to většinou souvisí) zkuste denně řádně protézku omýt obyčejným mýdlem, odrhnout měkkým kartáčkem (na ruky), opláchnout vodou z kohoutku a důlek taky obyčejnou vodou.Mě to vždycky pomůže a po pár dnech takto intenzívní "údržby" mám pak několik týdnů pokoj a o protézce nevím.

Infekce

JednoOčka 23.03.2012
Jak jste na tom s infekcí... stalo se Vám někdy, že jste se s tím museli potýkat? Já s tím mám špatnou zkušenost. Jak se jednou bordel do oka zanese, tak se to špatně léčí a infekce se pak opakují. Nažloutné hleny na oku přes den zasychají, je potřeba zvýšená údržba.

Re: Infekce

A. 28.03.2012
Taky mám se zahleňováním oka zkušenost, někdy je to hodně nepříjemné,zvlášť při infekci, když se to stále tvoří během dne a člověk to musí stále hlídat a otírat, nepříjemné je, když to ulpívá přímo na povrchu protézky. Nepříjemné bylo, když se mi na oku s protézkou vytvořilo ječné zrno. Ale naštěstí mi pomohlo mazat víčko gelem se světlíkem lékařským a zrno vymizelo.
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Život bez oka
!!!! NEJSEM VÝROBCEM PROTÉZ !!!!


+420 733 19 77 44 JednoOcka79@seznam.cz