Problémy při nošení

Máte nějaké problémy při nošení oční protézky? Stává se vám, že slzíte, že vás oko svědí? Nebo trpíte častými opakovanými záněty? Nebo vás jen štve, jak moc v poslední době podražila borová oční voda a Ophtal? Podělte se s námi o vaše trable spojené s oční protézou.

Diskusní fórum: Problémy při nošení

Re: Re: Re: Dírka v důlku

Datum: 09.07.2015 | Vložil: JednoOčka

Jarmilko, není zač :-)
Smím se zeptat, kde ti to šijí? A pokolikáté? Já byla v Hradci Králové a při třetí operaci, když mi implantát nesrůstal, se už zkroutili, že by to radši vyndali.....

Re: Re: Re: Re: Dírka v důlku

Datum: 17.07.2015 | Vložil: Jarmila

Ahojky. Operovali mě už 6x (a hrozí sedmý zákrok), v nemocnici Kyjov na jižní Moravě. okres Hodonín. Je to nemocnice s vyhlášeným očním oddělením, kvalifikovanými lékaři a primářem operujícím v Německu. Vybavení je snad lepší než v krajské nemocnici Brno (díky sponzorům). Všem vřele doporučuji, jezdí tam pacienti z Brněnska i Břeclavska. Mají empatický přístup a neřeší peníze, ale to jak člověku pomoci. I krajská nemocnice v Brně má přístup. dle mých zpráv, 2x a dost.

Re: Re: Re: Re: Re: Dírka v důlku

Datum: 30.10.2023 | Vložil: Honza

Zdravim, mam podobny problem, byl jsem na operaci uz 3x a porad se to rozjizdi... jsem z toho psychicky na dne... chtel jsem se zeptat zda se to siti nakonec podarilo nebo ne? Dekuji moc za zpravu.

vyberanie oka na noc

Datum: 05.06.2015 | Vložil: Katka

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci je tu niekto taky, alebo viete mi poradit - mam 30r, od 5r nosim akrylove oko. Ked som bola mala, rodicom zrejme povedali, aby mi ho na noc vyberali. Az donedavna som zila v tom, ze ho treba kazdu noc vyberat. Totiz, ked malo spim, alebo nie som odpocinuta, resp. nemam moznost si to ocko na noc vybrat, zacne ma dutina velmi boliet, pridaju sa hlieny, a uz som nervozna a ubolena. Neviem, ci je po tolkych rokoch, co si ho kazdy den na noc vyberam, ci je vobec mozne nejakym sposobom zvyknut dutinu na to, aby som si nemusela oko vyberat kazdu noc. Dakujem velmi za rady, ci uz tu, alebo mailom na katarina.chuda@gmail.com

p.s. Omylom som tento prispevok hodila do priecinka Hladanie partnera, ospravedlnujem sa :)

Re: vyberanie oka na noc

Datum: 07.06.2015 | Vložil: JednoOčka (autorka webu)

Katko, v poho... je to napraveno :-)

Re: vyberanie oka na noc

Datum: 10.10.2017 | Vložil: Evka

Ahoj, mám protézku od roka, tedy už 24 let a vyndavám, jak jen můžu. Na noc si ji nedokážu predstavit, nějaké dny dobrý, nějaké dny v práci 8 hodin trpím. Přijdu domů a sundavám vždycky.. Je to mnohem pohodlnější a nedokážu si ani představit ji nonstop.
Možná že tréninkem a přetrpěním by si důlek trochu zvykl, ale já bych to nevydržela.

Jednoočko

Datum: 10.05.2015 | Vložil: Hana Petrů

Dobrý den, mám oční protézu od svých 9 let a je mi 64 let ,tak že o tom vím své.Jezdila jsem od dětsví pro protézu do Mšena - Jablonec. Dnes už to sídlí jinde .Pokud tam byli staří fachmani ,tak to bylo O.K. jenže potom nastoupil po letech pan. Adamovský a nastala pro mě hrůza.Špatně opracovaná protéza k tomu arogantní chování hrůza.Tak jsem zjištovala nějakého jiného odborníka na protézy. Podařilo se mi přes jednu známou optičku se dostat do Prahy na Vinohrady k panu SZARWASOVI . Vyrábí akrylátové protézy a jsem na prosto spokojená. Záněty skoro všechny leta,až jsem se dostala k jinému očnímu lékaři a po prohlídce mi napsal kapky MAXITROL.Po této léčbě a výměně výrobce protéz mám klid.Nevím co to je mít zalepené nebo hleny na oko.Všem moc držím palce prošla jsem si šikanou ,opovrhování a nadávkami ,tak že všem držím moc palce.Hana

Re: Jednoočko

Datum: 12.05.2015 | Vložil: Jirka66

ahojky Hanino, taky jsem jezdil do Jablonce, ale s Adamovským to fakt upadlo, arogance, kvalita mizerná, asi ho to nebaví. Já vyzkoušel před 6ti roky akrylátovou u paní Klíčníkové z Brna a taky fakt pohoda. Jsem z ústeckého kraje a v UL začal dělat sklo pan Šťovíček, prej je dobrej. Asi ho letos navštívím. Akrylku mám už starší a občas musím máznout Maxitrolem, je moc fajn na záněty a hleny. Jen jsem línej zajít pro poukaz, protože u nás , v TP, je to na celé dopoledne a to mě irituje, to čekání.....
pa Jirka

Re: Re: Jednoočko

Datum: 13.05.2015 | Vložil: Hana 64

Ahoj Jiří , děkuji za odpověd a názor na p.Adamovského. Píšeš, že je u lékaře to na dlouho a nedalo by se jen zavolat a požádat o vystanení poukazu, někde to tak funguje, zkus to třeba to vyjde.Já jsem z Ústí ,ale o p. Šťovíčkovi jsem v tu dobu ještě nevěděla ,proto jsem začala jezdit do Prahy.Teď je to měsíc co jsem byla pro novou protézu a doplácela jsem na ní kolem 800 kč.Pokud by měl někdo zájem o telefonní číslo a adresu na výrobce akrylátových protéz, ráda mu ji pošlu. Hana

Re: Re: Re: Jednoočko

Datum: 14.05.2015 | Vložil: Jirka66

ahojky Hanko, zdravím do UL. Já jsem před pár roky risknul výrobu akrylát. protézky v Brně jen na dálku. Paní Klíčníková souhlasila, poslal jsem starší skleněnku a za pár dní mi přišla nová. Jsem s ní do dnes spokojený, ale už bych potřeboval novou. Na akrylát je potřeba souhlasu revizního lékaře, tak bych se čekání v poliklinice v TP stejně nevyhnul. Přemýšlím, že bych si jí nechal udělat stejným způsobem za hotové. Když já jsem na sebe takovej lempl.... :-)
pa Jirka z Krupky

Nepadnoucí protéza

Datum: 21.01.2015 | Vložil: Radka

Hezký den všem, právě "zajíždím" svou první protézku - skleněnou z Jablonce. Hned po výrobě to všechno vypadalo dobře, ale už třetí den mi protéza vypadla a chodit s ní prostě nemůžu, protože "oko" je vykulené a působí to docela děsivě:-) Pan Adamovský říkal, že druhou mi udělá až podle toho, jak sedne ta první. To mi připadá fajn. Takže se k němu chci znovu objednat. Nicméně předtím sem měla provizorní z Hradce z nemocnice, ta sedla perfektně a ač byla úplně jiné barvy, všichni říkali, jak by to vůbec nepoznali. Ale stejný problém - po svou týdnech se protáčela o 180 stupňů. Máte někdo nějaký tip, jaký požadavek mít? Radši jednovrstvou ( i za cenu větší křehkosti)? Má protéza při zkoušení hodně tlačit v oku, aby pak byla "rezerva" až si oko zvykne a oko nevypadávalo? Obě protézky mě tlačily tak jen trochu, příjemně, ale asi proto pak vykluzovaly? Děkuju moc za rady. Samozřejmě bych brala, abych nemusela pak řešit ještě jinou, s plným doplatkem. Ahoj, Radka

pomoc

Datum: 11.01.2015 | Vložil: Peťule88

Ahoj přátelé, prosím o pomoc ...
Zkusím stručně ... protézu mám 26 let (skleněnou), nikdy jsem neměla problémy. Mohla jsem ji mít celý den i noc, jen ráno umyla a šla. Bez jakýchkoliv problémů.
Ale teď? Nechodím ani ven, nevydržím ji mít ani 10 minut v kuse, ani doma a venku je to ještě horší. Mám úplně propadlé spodní víčko, zarudlé a hrozné bolesti. Štípe, pálí a je to dost nepříjemné. Protézu si umyju, nakapu si a do 10 minut musím jít pro štípavou bolest zase. Na protéze se mi během té chvilky udělají hrozné hnisy a strupy. Takže jsem celý den zalezlá doma s vyndanou protézou, protože ji nevydržím mít nasazenou.
Poraďte prosím nějaké kapky nebo mastičku, co si mám nechat napsat. Zkusila jsem snad už všechny možné :-(

Re: pomoc

Datum: 13.01.2015 | Vložil: Tereza

Na to se nedá poradit nic lepšího, než si zajít k doktorovi, který předepíše kapičky nebo mazání na takovou velkou infekci. ;)) To je podle mě to nejlepší, co se dá udělat ;). Přeju brzké uzdravení ;)

Re: pomoc

Datum: 17.01.2015 | Vložil: Jirka

ahojky Péťule, zkoušela jsi Maxitrol?. Mě při nějaké infekci pomáhá, je ovšem na lékařský předpis. Píše mi ho obvodní lékařka. Jinak koukej mazat k odbornému vyšetření. :-)

Re: Re: pomoc

Datum: 31.01.2015 | Vložil: Pavel ze Zlína

Tak tohle je dotaz pouze pro odborníka! Na nějaké babské rady nedejte! Mohu pouze konstatovat ze své zkušenosti že se jedná o infekci....

Re: pomoc

Datum: 19.01.2015 | Vložil:

Dodrý den,mám devítiletou dceru,protézku nosí 6 let a dobré zkušenosti máme s kapičkama-TOBREX,je to i mastička,která se apl.při větším zánětu na noc.

Re: pomoc

Datum: 19.01.2015 | Vložil: Peťule88

Ahojky, díky za vaše názory :)
u doktorky jsem byla asi 10x, to bylo samozřejmě první, co jsem udělala.... :)
všechno, co jste tady někteří vypsali, jsem měla! A k tomu asi ještě dalších 6 druhů kapek a mastí. Nepomáhá mi nic a doktorka už neví, co se mnou ...
někdy dávno jsem tu četla o Spersadexu, ten už ale prý napsat nejde ...

Re: Re: pomoc

Datum: 25.01.2015 | Vložil: Ivča

ahoj Peťule, vím že je to těžké - pokud máš takovýto velký a vleklý zánět, protézku ani nenasazuj do té doby, než ho pořádně přeléčíš. Já jsem jednou takhle marodila - ráno vždy řasy slepené jak hrom, musela jsem je pomalu odmočit a několikrát denně taky - pomocí tampónu a fyziologického roztoku. Nepoužívej vodu. Až budeš mít zánět přeléčený což může trvat i 14 dní bez protézy - začni si pomalu na její nošení zvykat - nejdřív na půl hodiny, pak interval prodlužuj. Zpočátku budeš muset častěji čistit. Jo a na noc ji vyndávej pokaždé - i když už budeš bez problémů. A taky bych zvážila výrobu nové protézy - může se ti to vracet z důvodu poškozeného povrchu. Tak přeji hodně štěstí a držím palce. Iva

Re: Re: pomoc

Datum: 02.03.2015 | Vložil: Danda

Nazdar Peťule,
letošní způsob zimy, zdá se být nešťastný.
Z počátku nošení protézky nebyl problém. Asi po 3 letech na podzim první zánět spojivek, který se od té doby pravidelně přihlásil s podzimem a ochlazením. Letos ( 8 let protéza ) osvědčený Tobrex nezabral, tak nyní mažu Opthalmo - Framykoin, výplachy Betadinou 1:20 a zánět pomalu ustupuje.

Protéza zatím odpočívá a jsem již objednán na přeleštění akrylových protéz. Nová nebo přeleštěná protéza opravdu méně dráždí víčko a v těch rýhách se zřejmě drží i ten bacil.

Zřejmě v rýhách je ukrytý, ten bacil.

Re: Re: pomoc

Datum: 06.03.2015 | Vložil: JednoOčka

Péťo, já mám spersadex teď čerstvě předepsaný a v lékárně mi ho normálně dali a objednali i další. Mám vždy tři najednou. Jistota je jistota:-)

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek