Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně - diskutujte o tom, co vás zajímá:

3D tisk protéz

bonpary 12.12.2017
Prosím nemáte někdo zkušenost s 3D tiskem protéz? V zahraničí například?

pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

bonpary 12.12.2017
Dobrý den, chci se jenom optat. Nevím jestli jsem jediná divná, ale mám hrůzu z pana Adamovského jakožto člověka. Protézy nejsou to co bývala, ještě za pana Pivrnce, ale jde to.
Ale pan Adamovský stihne během deseti minut ponadávat na uprchlíky, geye, neočkující rodiče a dát vám dost najevo, že vlastně nesnáší lidi. Každý rok, když se mám vypravit do Jablonce, tak je to stejné. Nulová etika.
Jak na to prosím pohlížíte, jak se u něj cítíte? Je paní Hykmanová v Jablonci lepší varianta? (přichází u mě v úvahu jen sklo). Předem děkuji.

Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Jirka68 13.12.2017
ahojky Bonpary,
je fakt, že je pan Adamovský docela nepříjemný chlap, ale "sklo" umí dobře. Také chci příště vyzkoušet paní Hykmanovou.
Jirka

Re: Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Tomáš Slabihoudek 09.03.2018
Dobrý den Bonpary.
zkuste pana Šťovíčka v Ústí nad Labem, je to žák již zesnulého mitra v oboru a skvělého člověka pana Pokorného z Jablonce nad Ninou, ke kterému jsem jezdil přes 20 let.
S pozdravem
Tomáš

Re: Re: Re: pan Adamovský - skleněné protézy v Jablonci

Martin 23.05.2018
Dobrý den, Tomáši, prosím, nepohřbívejte pana Pokorného, je stále živ a na svůj věk i zdráv. Moje přítelkyně paní Hykmanová, které je pan Pokorný mentorem, je s ním stále ve spojení.

S pozdravem

Martin
www.ocni-proteza.cz

Strach z operace.............poraďte

Světluška 21.06.2017
Zdravím všechny lidičky na těchto stránkách.
Chci se optat. Asi budu muset jít na zákrok vyjmutí LO z důvodu glaukomových záchavtů, následného vypuštění silikonového oleje z oka a zmenšení. Větší problém ale je, že oko je stále červené, pokud nekapu mám nízký tlak a vypadam jak po bitvě..............a hlavně už neví co by mi nasadili za léky.
Neumím se rozhodnout co je lepší a kam na tuto operaci jít, aby se povedla co nejlépe, poradíte mi?


Děkuji Světla

Re: Strach z operace.............poraďte

Jirka68 30.06.2017
Ahojky Světlo,
to je těžké poradit. Já měl kdysi podobný problém. Styděl jsem se za to jak vypadám se zdeformovaným okem po úrazu. Nakonec mě očařka přesvědčila a já si nechal oko odebrat. Dobře jsem udělal. Cítím se daleko sebevědoměji, než s tím "masakrem."
Myslím, že v dnešní době není s enukleací oka problém. To zvládnou asi všude. Hlavně pak vybrat dobrého výrobce protézky. Mám dobré zkušenosti s paní Klíčníkovou z Brna. Ale i jinde jsou dobří.
Držím palce !
pa Jirka

Re: Strach z operace.............poraďte

LENKA 08.09.2017
Zdaví já byla v Praze na Bulovce o parada personál velmi pozorní a ochotní.Jinak já měla taky glaukom a musel minuly rok ven tlakem my začaly praskat cevky.Vlastně to ted 22.9. 2017 bude rok od operace a jsme spokojená vypadam hezky nikdo se už neposmívá protože nic nepoznáááá.Držím palečky .Jooo a protézak praha našla jsme ho na těchto strankach ten je taky supr a mladej kluk

Re: Strach z operace.............poraďte

Rastislav 14.09.2017
Mal som ten istý problém silikón vytekal , slzilo mi to , tak som sa rozhodol isť na operáciu a vybrať to von....a urobil som dobre sú to bolesti a tak mam teraz protezku v pravom oku a život pohoda...nič neboli nič neslzí....akurát je to cudzí predmet a tak sa musí telo s tým vysporiadať...preto ak máš mať bolesti tak radšej si to daj vybrať....teda ak tam nie je šanca že na to niekedy ešte budeš vidieť....

dotaz?

LENKA 09.03.2017
Můžu se zeptat mají tyto stánky facebook.Děkuji moc myslim,že by to bylo fajn.Děkuji

Re: dotaz?

JednoOčka 06.04.2017
Hezký den Leni, FB zatím Život bez oka nemá. Jsem ráda, že aspoň trochu stíhám web a hromady mejlíků, který mi posíláte :-) Snad se třeba někdy do budoucna zadaří, že k webu založím i FB :-)
Přeji prima den. J.

Re: Re: dotaz?

LENKA 07.04.2017
Ou tak to je škoda tam by ,alespon člověk věděl kdo je online a poradil rychleji a lidi by si byli ještě blíž a mohlo nás být i vice.No nic je my jasný že toho máte hodně.

hybnost protézky

Petr 14.10.2016
Hezký den,
rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s hybností protézek oproti vlastnímu oku, tj. jak moc se liší rozsah pohybu protézky vůci zdravému?
Všímají si protézky lidé např. v práci, nebo třeba vůbec nic netuší?

děkuji

Re: hybnost protézky

Jirka66 15.10.2016
ahoj Petře,
nevím jak ostatním, ale mě se protézka nehýbe vůbec. Naučil jsem se hýbat celou hlavou, něco jako když střílíš třeba z pistole. To jdeš taky hlavou za muškou :-) Tím se trochu eleminuje "šilhavost." Lidé v mém okolí to o mě vědí, ale neřeší to.
zdarec Jirka

Re: Re: hybnost protézky

LENKA 14.02.2017
Jé tak to mě se hybe mám ji 5měsicu od zaří a lidé vubec netuší že je to protéza a rodina je ztoho uplně natčená.Sice se to nehybe nějak hodně nesmím hodně šilhat do stran,ale při normalním pohybu oka supr!!!

Re: Re: Re: hybnost protézky

Jirka66 15.02.2017
ahoj Lenko, to je prima, že jsi spokojená. Asi už jsou nějaké nové metody při kterých dělají nějakou plastiku uvnitř oka. Já to mám již mnoho let a nehýbe se. Ale za ty roky jsem se s tím smířil a neřeším to .
Jirka

Re: Re: Re: Re: hybnost protézky

LENKA 15.02.2017
JJ zatím jsem spokojena jen ta zima my neděla dobře ale jinak ok.Má v důlku našitou akrilátovou výpln která my pomáhá s okem hýbat já sice nevidím,ale je tam do roka by měla zarůst do tkaní.

Re: hybnost protézky

LENKA 06.10.2017
Ahoj Péto já ji mám pohyblivou a nikdo si ničeho nevšiml :) pohybuju sní docela dost do stran jen úplně šilhat to nejde .Moji nejbližší byli natčený jak to hýbe.Za mě úplná spopojenost

Jak sedí protézky z Ústí??

Eva 03.08.2016
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo zkušenost s protézkou od pana Štovíčka, zda seděla, zda vypadala dobře, nikde netlačila. Jablonec se poslední době zhoršil, děkuji za odpověď

Re: Jak sedí protézky z Ústí??

Jarmila 26.08.2016
Já jsem si jela nyní pro protézu do Ústí, dosud jsem měla akrylku, ale moc neseděl tvar. Barva ale byla super. Pán v Ústí je příjemný, tvar se podařilo najít správný. Bohužel s barvou je potíž. Já mám oko šedozelené a to prý ze skla vyrobit nejde. Takže protézu mám zářivě modrou a úplně odlišnou, než zdravé oko. nosím ji jako pracovní a "na doma". Mezi lidi jsem si nechala akrylku. Skleněné oko vypadá jako od panenky. Také bělmo je zářivé. Údajně se barevné shody nedá u skleněnek dosáhnout.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Život bez oka
!!!! NEJSEM VÝROBCE PROTÉZ !!!!


+420 733 19 77 44 JednoOcka79@seznam.cz