Protézky všeobecně

Můžete zde diskutovat o všem, co vás napadne. Třeba o tom, jak na vás zima působí, zda vás protézka studí (pokud máte skleněnou)... zda si ji na noc vyndáváte... zda máte vytahaná víčka a řešili jste plastiku... jak dlouho ji nosíte nebo jestli vás to teprve čeká... jak často si ji měníte... jestli je lepší sklo nebo akrylát... a pokud jste žena, můžete se tu zmínit, jak vám jde líčení očí přes protézu... Prostě cokoli, co vás napadne.

Diskuzní fórum: Protézky všeobecně - diskutujte o tom, co vás zajímá:

Re: Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 12.05.2015 | Vložil: Jarmila

Ahoj Jirko, díky za tvoji zkušenost. Určitě máš pravdu, že naše "vada na kráse" je často i k nepoznání a že záleží na zvyku nás samotných i zvyku okolí. Zatím chodím se zalepeným okem a pobavila mě známá, která mi na ulici řekla:Jak to děláš, že tak skvěle vypadáš? Tak s protézou budu za hvězdu :D

Re: Re: Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 16.05.2015 | Vložil: Jirka63

ahojky Jarmilo, mě to říkaj taky, ale jen jestli nám nekecaj ... :D :D :D

Re: Re: Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 01.06.2015 | Vložil: tom

Ženy se zalepeným okem jsou sexy!!!!!

Re: Re: Re: Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 13.06.2015 | Vložil: Jarmila

Jo a vypadají mladší, protože jde vidět jen půlka obličeje :D :D :D

Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 20.05.2015 | Vložil: Radka

Moc děkuju za odpověď. Tu pásku chápu, koupila jsem si ji a pak jsem ji vlastně užila jen na karneval :-) Ale někdo to umí nosit, ladí to do barev oblečení, tak třeba se v tom najdeš taky, já na módu vůbec nejsem:-) Třeba si oko časem dá říct a protézka bude vyhovující. No a s tím, že budou všichni koukat - tak kouknou jednou, dvakrát a pak už jim to nebude připadat zajímavý. U dětí mám tu zkušenost, že se prostě přímo zeptají, co mám s okem nebo proč ho mám zalepený, napřímo řeknu, že bylo nemocný a nikdo víc nepátrá. A rozumní dospělí se s tím popasují, že?
Nakonec jsme se s vedením školy domluvili, že obas zaskočím pomoct s dozorem na výletech, odsuplovat nějakou hodinu, den,...a zkusím si, jestli to budu vůbec zvládat. Už jen návrat po skoro deseti letech do školství, kde se toho tak strašně moc změnilo ( a na naší škole tuplem - nový metody, způsoby čtení, psaní, metodika celý matiky,...), bude šok. Navíc s chybějícím okem, s tím se teprve sžívám. Jde mi hlavně o bezpečnost dětí, aby nebyl nějaký průšvih, kdybych všechno neuhlídala. Ještě jednou díky a držím palce, ať návrat do práce dopadne dobře. R.

Re: Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 13.06.2015 | Vložil: Jarmila

Ahoj Raduš, tak už jsem v práci a s protézou i občas zalepeným okem. Katastrofické scénáře se nekonaly. Nikdo si ničeho nevšiml a pokud jo, nedal to najevo. Pásky mám jen na posezení večer s přáteli (ať si důlek odpočine) , či občas mé oblíbené rockové koncerty, kde se bojím brát protézu. Co se týká návratu do školství, bála bych těch změn taky. Ale určitě se do toho zase dostaneš. V každém zaměstnání se systém i metody práce mění, vyvíjí se technika, mění se lidi atd. O bezpečnost dětí si nedělej starosti - s okem i bez oka, stejně je učitel pořád jednou nohou v kriminále. :(

Re: Re: Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 13.06.2015 | Vložil: tom

Máte někde fotky s tím zalepeným okem?

Re: jednooký pedagog?

Datum: 15.06.2015 | Vložil: Maťka

Ahoj, ja som túto stránku objavila len prednedávnom a doteraz som sa neodhodlala sem prispieť, ale čo píšeš sa ma osobne týka. Som učiteľka na jeddnej strednej škole na Slovensku. Ako dieťa som mala retinoblastóm a prišla som o oko. Učím už viac ako 10 rokov a musím povedať že niekedy sa sama sebe čudujem. Ustriehnuť deti sa dá, s tým problém nie je, v tomto smere je to v pohode. Horšie sú ich komentáre. Mňa však tiež učenie baví a tak to zatiaľ robím. Ak sa chceš niečo konkrétne spýtať, vlož mailovú adresu a ja sa určite ozvem.
Pekný deň
Maťka

Re: Re: jednooký pedagog?

Datum: 30.09.2017 | Vložil: Helma

Dobrý den, mám protézu od dvou let, jsem učitelka výtvarné výchovy na 2st ZŠ takže jo jde to. Jako dovedu si představit co ó mě koluje, když se někdo zeptá vysvětlím. Horší je, když chci vyvolat konkrétního záka a koukám přímo na něj pořád se otáčí, jestli se jako opravdu myslím jeho nebo kam jako koukám. Občas je mi jich líto kvůli tomu:)

Šťovíček - reference

Datum: 07.01.2015 | Vložil: Johnny

Ahoj lidi, dlouhé roky jezdím pro skleněnou protézu do Jablonce. Bohužel od té doby co je dělá pan Adamovský, mám problémy s tím, aby protéza seděla. Máte někdo nějaké zkušenosti s panem Šťovíčkem z Ústí nad Labem? Děkuji.

Re: Šťovíček - reference

Datum: 17.01.2015 | Vložil: Jirka

ahojky, mám ty samé zkušenosti a letos se chystám také k p. Šťovíčkovi. Myslím, že to horší nebude.

Male mimi

Datum: 06.12.2014 | Vložil: tom.k

Dobry den vsem, moje mala dcera prisla pred nekolika dny z duvodu nemoci o oko. Je ji 10 mesicu, mate nekdo zkusenost s nasazovanim protezky u tak malych deti? Chceme byt pripraveni na to co nas ceka. Diky moc vsem za rady

Re: Male mimi

Datum: 07.01.2015 | Vložil: petra

Vim o jedne pani,jeji syn s protezkou take vyrustal.Ten muj ji ma od 14let,Dobre je použivat při nasazovani i sundavani tzv.špuntik,takova přisavečka.Každy vyrobce očnich protez ji ma k prodeji.Přeji Vam moc sil a štěstička

Re: Re: Male mimi

Datum: 05.02.2015 | Vložil: Tom

Uz to male davame a vyndavame, bylo to nejdriv pomerně težke, ale už to snáší docela dobře, někdy ani neplače, je to mala hrdinka.

Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 26.02.2014 | Vložil: Marie

Dobrý den.Prosím Vás o vyjádření jak jste byli spokojeni při aplikaci protézky v Opavě nebo Brně.Moji maminku to taky čeká a zatím se rozhodujeme,kde pojedeme.Děkuji za každý Váš názor.

Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 27.02.2014 | Vložil: MM

Zrovna si tu pročítám a v odkazu "Vaše příběhy" je 13.2.2014 vložen příběh, kde pán píše, že má dva týdny protézku z Opavy a je velmi spokojen.

Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 04.03.2014 | Vložil: JednoOčka

Myslím, že je to hodně individuální... Jako s lékaři. Někdo je spokojen tady, jiný na to zase nadává... Opravdu co člověk, to názor. Myslím, že můžete vyzkoušet jednu nebo druhou variantu a pokud to nebude vyhovovat, nic nebrání tomu, abyste si protézku nechali příště udělal jinde :-) Buďme rádi, že máme v republice pět výrobců, na Slovensku mají jen dva.

Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 09.03.2014 | Vložil: Ivča

Já jezdím už léta do Opavy. Můžu říct že v průběhu těch asi 20 let co tam jezdím pozoruji stálé zdokonalování a oproti začátkům jsem teď spokojena. Ale taky bych někdy chtěla zkusit protézku z Brna protože do Opavy se musí jet dvakrát. Někdy se mi stalo že jsem musela přijet i víckrát - ale to bylo někdy zezačátku co jsem tam začala jezdit. Tady jsem se v nějakém příspěvku dočetla že v Brně ji měl pán zhotovenou během dopoledne. Tak to bude asi hlavní rozdíl. Možná v Brně používají jinou technologii. Vím, že v Opavě ji pan Grueber dává někam vytvrdit do nějakého přístroje k zubařům. Možná proto to trvá déle.

Re: Re: Protézka v Brne nebo Opavě

Datum: 14.05.2014 | Vložil: Petra

Dobry den,přišti tyden se chystame do Brna.Bylo nam ale zděleno,že taky musime přijet ještě znovu.Pani toho ma moc.Tak uvidime.

Tv Nova

Datum: 01.12.2013 | Vložil: Peťule88

Reportáž v dnešních Střepinách naprosto super !!! Moc se mi líbila :)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek