Jak ovlivňují protézky vaši pracovní činnost?

To, že nemáte jedno oko vás může značně znevýhodnit nejen v soukromém životě, ale i v pracovním procesu. V osobním životě vás omezuje periferní vidění, estetická stránka věci a spousta dalších drobností, které se ani neuvědomíte, dokud nezačnete protézu nosit. Pokud ale žádáte o práci a nehrnete se zrovna do křesla útulné kanceláře, můžete značně se svým handicapem narazit. Už párkrát jste se o tom nejen na stránkách zmínili. Zde můžete vyměňovat své zkušenosti.

 

Diskusní téma: Ovlivňuje nošení protézy vaši práci?

Má práce v administrativě a protézka

Datum: 27.04.2015 | Vložil: JednoOčka

Mě osobně protézka v mé práci nevadí. Dělám v kanceláři, klimatizaci (která mi jinak kvůli osychání vadí) tu nemám. Vadí mi i vítr do očí a prašné prostředí, čemuž se snažím vyhýbat. Jinak krom zúženého úhlu vidění omezení při práci nevnímám.

aktivizační pracovnice

Datum: 26.04.2015 | Vložil: Ivča

Ahoj, tak já jsem v posledním půlroce vyměnila práci hned třikrát. odešla jsem z pozice učitelky odborného výcviku, protože jsem měla jakýsi syndrom vyhoření a potřebovala jsem změnu. No a pak to začalo - první práci jsem opustila proto, že jsem zjistila že jsem udělala chybu - ale ta druhá byla práce ošetřovatelky v domově důchodců a tam mi hrozně vadily noční směny-já když se pravidelně nevyspím, alespoň 7 h denně tak mi oko vysychá, nemůžu mrkat. Tak jsem věděla že tam dlouho nevydržím. Pak se mi naskytla příležitost pracovat jako aktivizační pracovnice v jiném domově seniorů. Práce hezká, jen na ranní směny, už jsem začala věřit, že tam vydržím napořád, než po mě chtěli podepsat řízení služebního vozidla. To jsem odmítla, neboť si netroufám vozit velkým autem staroušky i s vozíčkama třeba do Polska na ples nebo po výletech. Tak se se mnou rozloučili. No - tak jsem se hecla, dala si žádost zpět do školství, a 4.5. se vracím zpět na své místo učitelky. Každopádně nelituji svého rozhodnutí, asi bych to udělala znova, zase mě to někam posunulo a uvědomila jsem si spoustu věcí. No a když to shrnu - takže vadí mi klimatizace, vadí mi kouř a prašné prostředí, vadí mi noční směny, nemůžu profesionálně řídit (bojím se i jako amatér) a všechna tato omezení mají vliv na výběr mého zaměstnání. A to nemluvím o psychice a stresech které mě provázejí v každodenním styku s ostatními v práci - nebo s žáky. Ale díky srazu a setkání na něm s Denčou jsem pochopila, že i učitelka o tom může mluvit s žáky otevřeně. PS - po cestování na sraz a zpět ve vlaku s naplno puštěnou klimatizací se budu asi taky dlouho vzpamatovávat a léčit.

Re: aktivizační pracovnice

Datum: 15.10.2016 | Vložil: Jirka66

ahojky Ivčo,
rok a půl je pryč, tak jak žiješ ? Práce OK ?
Já už jsem v důchodu a zatím vše v pohodě.
pa Jirka

Re: Re: aktivizační pracovnice

Datum: 16.01.2018 | Vložil: Ivča

Ahoj Jirko, stále pracuji ve škole a zrovna dnes jsem si byla vyřizovat nový poukaz u oční lékařky. A cosi mi říkalo ať se tady zase po dlouhé době podívám. Na podzim jsme se přestěhovali do nově postaveného domečku tak si to užívám. Zdravím Ivča :D

<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek